Podłogi drewniane – najlepsze rozwiązanie do Twojego domu

Wybór materiału, którym wykończymy podłogę w naszych wnętrzach to jedna z ważniejszych decyzji przy okazji każdego remontu czy budowy domu. To, jaki z dostępnych na rynku materiałów wybierzemy przesądzi o jej funkcjonalności, wytrzymałości i estetyce. Stąd też od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się podłogi drewniane. Dlaczego naturalna podłoga drewniana wciąż jest numerem jeden w polskich domach dowiemy się z poniższego artykułu.

Podłogi drewniane - odporność i wytrzymałość

Drewno wykazuje sporą wytrzymałość na urazy mechaniczne. Do najtwardszych gatunków drewna rodzimego, które z powodzeniem możemy ułożyć w przedpokoju i salonie a (po odpowiedniej obróbce termicznej i impregnacji ) także w łazience należą dąb, byk, jesion czy modrzew. Jeszcze większą wytrzymałość wykazują egzotyczne gatunki drewna np.: treak merabu czy bambus prasowany, choć wiążę się to z większymi kosztami.
Naturalne drewno bardzo dobrze pracuje pod wpływem temperatury i wilgotności – deski kurczą się i pojawiają się pomiędzy nim i szpary zimą, puchnie zaś latem, gdy wilgotność powietrza jest wysoka. Podłoga drewniana dobrze znosi urazy mechaniczne. Jednakże, gdy nacisk w jednym punkcie jest zbyt duży mogą pojawić się nieestetyczne wgniecenia i rysy. Z drugiej strony podłogę drewnianą bardzo łatwo odnowić. Wystarczy zeszlifować uszkodzony fragment podłogi, a następnie ją polakierować, by przywrócić jej świeży wygląd. Nie trzeba przy tym zrywać całej podłogi, jak w przypadku paneli drewnianych.

Funkcjonalność z natury - naturalne podłogi drewniane

Drewno jako produkt naturalny doskonale sprawdza się we wnętrzach alergików. Podłoga drewniana wykazuje właściwości antyalergiczne oraz antystatyczne, dzięki czemu nie zbiera warstw kurzu, jak w przypadku paneli drewnianych. Drewno jest ciepłe w odbiorze nie tylko wizualnym, ale i sensualnym. Po podłodze drewnianej z powodzeniem możemy chodzić boso bez obaw, że zmarzną nam stopy. Jest to informacja niezwykle przydatna jeśli posiadamy małe dzieci, które godzinami bawią się właśnie na podłodze. Podłoga drewniana wykazuje również doskonałe właściwości akustyczne, dlatego z powodzeniem stłumi dźwięki głośnej zabawy naszych dzieci.
Ponadczasowe piękno

Niepowtarzalne usłojenie oraz szeroka gama barw, w zależności od gatunku drewna, z pewnością usatysfakcjonują największego estetę. Ciemne brązy nadadzą powagi i elegancji każdemu pomieszczeniu, natomiast żółcienie i biele optycznie je powiększa. Bez względu na to w jakim stylu zdecydujemy się urządzić nasze mieszkanie - rustykalnym, nowoczesnym czy industrialnym - drewno stanowi doskonałe uzupełnienie każdego z nich, a wnętrzom nada ciepła i harmonii. Drewno doskonale łączy się z innymi materiałami na podłogę takimi jak kamień, beton czy płytki ceramiczne, dlatego z powodzeniem możemy eksperymentować, łącząc różne materiały i style.
Mimo, że podłoga drewniana nie należy do łatwych w montażu, a cena drewna sprawia, że nie każdy może sobie na nią pozwolić, to wciąż jest ona numerem jeden w polskich domach. Ponadczasowy wygląd, niezaprzeczalna funkcjonalność i bezsporna wytrzymałość sprawiają, że to właśnie podłoga drewniana jest marzeniem każdego posiadacza „czterech ścian”.

Przeczytaj również: https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/podloga-drewniana-czy-panele-podlogowe,n,1000250406.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *