Biblioteka Miejska w Puławach otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą inspirację w projekcie „O…

Biblioteka Miejska w Puławach otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą inspirację w projekcie „O…

🎉🏆Biblioteka Miejska w Puławach otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą inspirację w projekcie „O finansach..w bibliotece – 5. edycja”!

Gratulujemy Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom biblioteki, a także dziękujemy za zaangażowanie i realizację wielu ciekawych projektów i cennych inicjatyw! 😃

Hej, hej, chwalimy się!!!
Nasza Biblioteka została wyróżniona w konkursie ogólnopolskim 🙂

Na przełomie maja i czerwca Biblioteka Miejska w Puławach, jako jedna ze stu bibliotek w całej Polsce, realizowała ogólnopolski projekt „O finansach… w bibliotece – 5. edycja” finansowany przez Narodowy Bank Polski, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Skierowany był do osób powyżej 50 roku życia, a jego celem było zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej oraz umiejętności korzystania z nowoczesnych produktów i usług finansowych, przy wykorzystaniu nowych technologii.
W trakcie pięciu spotkań, prowadzonych przez bibliotekarki – KATARZYNĘ ŻACZEK i KATARZYNĘ KUCIARĘ, uczestnicy dowiedzieli się m.in.: jak oszczędzać pieniądze i gospodarować swoim budżetem domowym, na co zwrócić uwagę przy wyborze najkorzystniejszych kredytów, lokat i ubezpieczeń, jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet, co zrobić, gdy łamane są prawa konsumenckie czy też, jak dokonywać przelewów przez Internet. Zdobyta podczas kursu wiedza i umiejętności z zakresu finansów przełamały lęk podczas zawierania umów z bankiem czy ubezpieczycielem oraz uczuliły na zachowanie bezpieczeństwa podczas operowania pieniędzmi. Ponadto dzięki zajęciom uczestnicy zaczęli posługiwać się elektronicznym kontem bankowym i swobodnie korzystać z przeglądarek internetowych.
-Udział w projekcie był dla nas dużym wyzwaniem. Jednakże, pomimo zaangażowania i ciężkiej pracy jaką należało włożyć w jego realizację, cieszymy się, że moglismy wziąć w nim udział i zaproponować naszym użytkownikom ciekawy, bardzo praktyczny kurs, dzięki któremu zarówno uczestnicy projektu, jak i my – osoby prowadzące, poszerzyliśmy swoją wiedzę zdobywając wiele cennych informacji na temat ekonomii i finansów. Zwieńczeniem naszej pracy jest wyróżnienie i otrzymanie nagrody w konkursie na najlepszą inspirację w projekcie „O finansach..w bibliotece – 5. edycja” oraz udział w seminarium podsumowującym dla laureatów, które odbyło się w Warszawie. Warto dodać, że nasza Biblioteka jest jedyną biblioteką z województwa lubelskiego, która otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.
Źródło https://www.facebook.com/398380383557731/posts/2102568679805551

1 thought on “Biblioteka Miejska w Puławach otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą inspirację w projekcie „O…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *