DZIAŁANIA STRAŻY MIEJSKIEJ PRZY UL. KRAŃCOWEJ Straż Miejska informuje, że będzie prowadziła działania, które…

DZIAŁANIA STRAŻY MIEJSKIEJ PRZY UL. KRAŃCOWEJ Straż Miejska informuje, że będzie prowadziła działania, które…

DZIAŁANIA STRAŻY MIEJSKIEJ PRZY UL. KRAŃCOWEJ

Straż Miejska informuje, że będzie prowadziła działania, które zobligują właścicieli pojazdów parkujących w ciągu ulicy Krańcowej oraz na drodze dojazdowej do Biblioteki Miejskiej do przestrzegania obowiązujących tam znaków B-36 „zakaz zatrzymywania”.
Właściciele parkujących tam pojazdów popełniają wykroczenie z art. 92 §1.
Kodeksu wykroczeń, a pojazdy utrudniają przejazd służbom komunalnym oraz innym użytkownikom drogi, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

Rozumiejąc trudności wynikające z braku miejsc parkingowych w terenie osiedla, strażnicy w początkowym okresie będą udzielali pouczeń w celu przypomnienia kierowcom o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Właściciele pojazdów, którzy mimo pouczeń nadal nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, mogą zostać ukarani mandatem karnym.

Jednocześnie zdając sobie sprawę, że środki represyjne nie rozwiązują problemu braku miejsc parkingowych oraz mając na uwadze żywotny interes mieszkańców naszego miasta, prosimy właścicieli pojazdów o zainteresowanie problemem właściciela terenu, czyli spółdzielnie mieszkaniową.

Straż Miejska wystosuje również pisma do INTERNUSU oraz Bio-Relaxu z prośbą o zapewnienie miejsc parkingowych dla swoich pacjentów, którzy w zdecydowanej większości parkują pojazdy w miejscach niedozwolonych.
Działania powyższe są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku mieszkańcom osiedla Krańcowa, jak i osobom korzystającym z usług poradni medycznych.

Widząc trudną sytuacje parkingową mieszkańców osiedla Krańcowa-Cichockiego, Straż Miejska wystąpiła z inicjatywą do Zarządu Dróg Miejskich o przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie.
W dniu 05.02.2019 r. przeprowadzono przegląd organizacji ruchu w rejonie ul. Krańcowej i dojazdu do Biblioteki Miejskiej.
Jak wydaje się, wynikiem będzie zmiana przez ZDM organizacji ruchu na tej ulicy, co powinno skutkować powstaniem około 20 nowych miejsc parkingowych. Przyczyni się to do przynajmniej częściowego rozwiązania problemu z parkowaniem aut w tym rejonie.

Przypominamy, że rozwiązanie wciąż narastających problemów z brakiem miejsc parkingowych na terenie Puław leży w gestii właścicieli terenu czyli spółdzielni Mieszkaniowych.

Źródło informacji i foto: Straż Miejska w Puławach.

Źródło https://www.facebook.com/1152484894878754/posts/1933073363486566

3 thoughts on “DZIAŁANIA STRAŻY MIEJSKIEJ PRZY UL. KRAŃCOWEJ Straż Miejska informuje, że będzie prowadziła działania, które…”

  1. Ale przy szkole nr2 podstawowej jaki przy znanym wszystkim budexie na jaworower to nie da się przejechać jak jedzie większy samochód. Nastawiam na zakręcie samochodów ani przejechać ani przejść chodnikiem tam wlepcie mandaty

  2. tak to jest jak osiedla były projektowane gdy auto miały 3 osoby w bloku. miasto mogłoby zrobić pod instytutem parking podziemny i nie byłoby problemów. to samo na Kołłątaja między wieżowcami jest dużo miejsca. Na leśnej ciężko bo gęsta zabudowa ale gdyby na eustachewicza zamiast garaży zrobili parking wielopoziomowy mocno by to uszczupliło korkowanie samej lesnej. jest milion miejsc ktore mozna wykorzystać w ten sposób. i mały problem w postaci zagospodarowania przestrzennego i zadłużenia miasta…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *