SENIORZE! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! Osoby starsze często padają ofiarą nieuczciwych handlowców. Dlatego cztery…

SENIORZE! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Osoby starsze często padają ofiarą nieuczciwych handlowców.
Dlatego cztery instytucje połączyły siły, aby ostrzegać seniorów.
Urząd Ochrony Konkurencji I Konsumentów, Polska Policja, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podpisały porozumienie o wspólnej akcji edukacyjnej.

Z doświadczenia UOKiK wynika, że konsumenci III wieku są najczęściej narażeni na nieuczciwe praktyki podczas sprzedaży na prezentacjach, a także w czasie wizyt akwizytorów.
Często zapraszani są na rzekomo bezpłatne pokazy, których rzeczywistym celem jest sprzedaż drogich produktów lub usług, np. urządzeń kuchennych, pościeli, czy pakietów medycznych.

Kolejnym działaniem niezgodnym z prawem jest podszywanie się przez przedstawicieli handlowych pod dotychczasowego dostawcę usług telekomunikacyjnych i energii.
Nieświadomi konsumenci, odwiedzani w domu przez miłych i elegancko ubranych akwizytorów, kuszeni są obietnicami niższych rachunków.
Po pewnym czasie okazuje się, że podpisali niekorzystne dla siebie umowy.

Wspólna akcja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Komendy Głównej Policji, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ma ostrzegać seniorów przed nieuczciwymi praktykami, a także przypominać o przysługujących im prawach, w tym możliwości rezygnacji – w ciągu 14 dni – z umowy podpisanej we własnym domu lub na pokazie.


Źródło https://www.facebook.com/1152484894878754/posts/1833890373404866

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *