STRAŻAK UCZY RATOWAĆ Już po raz piąty Komenda Powiatowa PSP w Puławach przeprowadziła warsztaty…

STRAŻAK UCZY RATOWAĆ

Już po raz piąty Komenda Powiatowa PSP w Puławach przeprowadziła warsztaty szkoleniowe w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”.
Uczestnikami warsztatów byli nauczycieli placówek oświatowych z powiatu puławskiego.

Łącznie w zajęciach wzięło udział 12 nauczycieli. Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone zostały przez Powiatowego Koordynator Ratownictwa Medycznego.

Celem Kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować” jest dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz jej usystematyzowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także wytworzenie w nich pozytywnego nastawienia emocjonalnego, popartego poczuciem własnej skuteczności w tym zakresie. Jest ona dedykowana dla nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego, podstawowego i ponadgimnazjalnego.

Organizatorem kampanii edukacyjnej jest Komenda Wojewódzka PSP
w Lublinie, która wspólnie z komendami powiatowymi i miejskimi PSP realizuje cykle szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznych zachowań w obliczu występujących zagrożeń w domu i szkole.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość praktycznego treningu resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych, dzieci i niemowląt.
Zapoznali się również z zasadami postępowanie podczas urazów i nagłych zachorowań (zawał serca, udar mózgu, padaczka, cukrzyca) oraz ewakuacji osób poszkodowanych z zagrożonego miejsca.
Każdy z uczestników szkolenia na zakończenie otrzymał zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia.

Kolejna edycja warsztatów szkoleniowych w ramach Kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować” w Puławach odbędzie się w listopadzie 2018 r.

Źródło informacji i foto: KP PSP w Puławach.Źródło https://www.facebook.com/1152484894878754/posts/1751273884999849

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *