1 i 2 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach…

🎤📜1 i 2 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach już po raz jedenasty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej.

Tegoroczny konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie z Baranowa, Dęblina, Kazimierza Dolnego, Kozienic, Nałęczowa, Niezabitowa, Przyłęka, Skrudek, Wierzchowin i Puław.
Pierwszego dnia komisja wysłuchała aż 33 recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Szymańska z Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie. Drugą nagrodę otrzymała Angelika Kowalczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wierzchowinach, zaś trzecie miejsce zajął Kacper Kubiś z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym . Komisja przyznała też wyróżnienia dla Darii Sikory ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach i Mateusza Wójcika ze Szkoły Podstawowej w Niezabitowie.
Drugiego dnia konkursu jury wysłuchało prezentacji 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajęła Anna Wydra z III LO w ZSO nr 2 w Puławach, drugie miejsce zdobyła Zofia Lewandowska z ZS nr1 w Kozienicach, zaś trzecie zajęła Gabriela Kuta z II LO w ZSO nr 1w Puławach. Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Chołaj z ZS nr 1 w Puławach, Gabriela Sucharzewska z II LO w ZSO nr 1w Puławach, Marta Szczuchniak z II LO w ZSO nr 1w Puławach, Julia Kultys z ZS nr 1 w Kozienicach .

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Zdjęcia: Renata Bany


Źródło https://www.facebook.com/398380383557731/posts/2326721980723552

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *