#dyskusja #ustawa #polska Jest tu jakiś mądry człowiek, który powie mi kiedy wejdzie w…

#dyskusja #ustawa #polska
Jest tu jakiś mądry człowiek, który powie mi kiedy wejdzie w życie ta durna ustawa o zakazie handlu (czyt. zamkniętych sklepach) w niedziele? Chcę po prostu wiedzieć ile czasu mam na booking biletu w piękne tropiki.
Swoją drogą, co za idiota to wymyślił?.. My jako państwo polskie chcemy coś znaczyć gospodarczo w Europie/na świecie a sami od środka się niszczymy. Przecież przy takich aspiracjach strzałem w kolano i w mordę jest wyłączenie czynnego rynku w jeden z siedmiu dni w tygodniu. Też pewnie nie brakuje ”Januszy” stawiających Polskę na równi z państwami Zachodu, a jednocześnie cieszących się z nowej ustawy.
Primo, jest to oczywiście abstrakcyjne myślenie.
Secundo, pod względem gospodarczym, terminy – Poldon i państwa zachodnie – to oksymoron. Tak jest i nie handluj z tym.
To były fakty/wnioski/obserwacje – nazywaj to jak chcesz. Chciałem również podzielić się z Puławianami Polakami moimi odczuciami apropo owego nieporozumienia. Tak więc, zwisa mi Polska gdy patrzę na najmłodsze pokolenie, które się dopiero kreuje. Kiedy myślę o tym, że na podstawie bab z insta będzie się w przyszłości określało kraj poldoński to serio, wolę być kosmopolitą, bynajmniej nie obywatelem Polski. Baby na ig to jeden z wielu przykładów.
Konkluzja: Poldon niczym las, a w Poldonie jak w lesie. Mam to gdzieś bo nie utożsamiam się. Boli mnie jedynie fakt, iż nie pójdę w niedzielę do lewiatana po bułkę, soczek i perłę na klina. To mnie dotyczy bezpośrednio więc tym się przejmuję.
Oczywiście nic w tej kwestii nie jestem w stanie zmienić ale mogę zaprosić userów facebooka do dyskusji i wyplucia w komentarzach swoich żali względem mojej osoby tak, jak ja to zrobiłem odnosząc się do istoty podanej ustawy.

[EDIT] Sprawdziłem: ”Sejm uchwalił w piątek ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Od 1 marca 2018r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 – tylko jedna w miesiącu, a od 2020 ma obowiązywać zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.”

No, to tylko pokazuje za jakich kretynów mają obywateli członkowie koryta.
~Nowe ustępy wdrażane są nieinwazyjnie. Stopniowo większość społeczeństwa się przyzwyczai. Natomiast niektórzy nawet nie ogarną, że coś się zmieniło…beka z Polaków. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *