Młodzież z Puław podbija Minecrafta! 9 nastolatków, uczniów szkoły języka angielskiego ABC School of…

👉 Młodzież z Puław podbija Minecrafta!

🔠💻 9 nastolatków, uczniów szkoły języka angielskiego ABC School of English w Puławach (prowadzący: Sean & Wanda O’Connor) zaprezentuje w najbliższą sobotę (18.05) w Startberry w Warszawie stworzone przez siebie interaktywne oprogramowanie edukacyjne.

🔹 Prawie czterdziestoosobowa grupa młodzieży, pod okiem Seana O’Connora i Marcina Wróbla oraz specjalistów z dziedziny VR (rzeczywistości wirtualnej) przez kilka miesięcy pracowała nad projektem, który opiera się na popularnej grze komputerowej Minecraft. Wspólnie stworzyli oni oprogramowanie oparte na trzech mapach inspirowanych słynnymi filmami Disneya: Alicją w Krainie Czarów, Królem Lwem i Piotrusiem Panem, a wszystko po to, by w atrakcyjny sposób zachęcić dzieci i młodzież do nauki angielskiego.

📀〽️ Dziewiątka wybranych uczniów Piotr Jędrzejczyk, Adam Pomorski, Jan Szczuka, Julia Baracz, Laura Peirs, Adrian Grabiec, Aleksandra Czajkowska, Aleksandra Malec, Tymoteusz Romanowicz otrzymała możliwość zaprezentowania efektów pracy na otwartej konferencji, w której wezmą również udział przedstawiciele Microsoftu, Hewlett Packard oraz największych wydawnictw edukacyjnych do nauki języka angielskiego.

💬 W założeniu nowego oprogramowania nazwanego ABC Ed-Tech, gracz zostaje zaproszony do interaktywnej rzeczywistości – buduje zapierające dech w piersiach światy, szlifując jednocześnie kompetencje językowe. W czasie gry uczestnicy stają przed kolejnymi zadaniami z zakresu gramatyki angielskiej, czytania i słuchania ze zrozumieniem – dopóki nie sprostają wyzwaniu, nie będą mogli ruszyć dalej. Kluczem jest koncentracja i motywacja – w projekcie uczniowie, zanurzeni w wirtualny świat, uczą się niejako przy okazji.

☑️ Podczas prezentacji w Warszawie, gościem specjalnym będzie m.in. Stanisław Święcicki, puławianin, dawny uczeń szkoły ABC, a obecnie Senior Narrator Designer w firmie Techland oraz współtwórca jednych z najpopularniejszych gier komputerowych „Wiedźmin 3″ oraz „Cyperpunk 2077″.

📍 Współprowadzącym wydarzenie będzie Paweł Ruszlewski, projektant doświadczeń VR/AR, który w Startberry prowadzi Laboratorium Mieszanych Rzeczywistości czyli otwartą przestrzeń warsztatową dla pasjonatów technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

🔸Wydarzenie ma charakter otwarty, ilość miejsc jest jednak ograniczona. Chętni do udziału w wydarzeniu mogą się rejestrować poprzez Facebooka szkoły ABC – „ABC School of English” oraz Eventbrite

▫️ 18 maja, sobota, godzina 16:00. Centrum biznesowe Startberry, Grochowska 306/308, Warszawa


Źródło https://www.facebook.com/398380383557731/posts/2392625644133185

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *