Podczas Gali Kultury 2019 nagrodę artystyczną MIASTA LUBLIN za 2018 rok otrzymał Bohdan Zadura…

🔹Podczas Gali Kultury 2019 nagrodę artystyczną MIASTA LUBLIN za 2018 rok otrzymał Bohdan Zadura – poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki – za bogaty i różnorodny dorobek literacki, wybitne dokonania w dziedzinie twórczości translatorskiej, mistrzowskie wydobywanie odrębności językowych, swobodę przekładu nieoczywistych słów i wyrażeń, w szczególności za wydanie autorskiego tomu wierszy „Po szkodzie” oraz przekładów z ukraińskiego powieści Jurija Wynnyczuka „Tango śmierci” i Kateryny Babkiny „Sonia”, tomu poezji Wasyla Słapczuka „Kropka w środku” i Hałyny Kruk „Wakacje nad Letą”, tomu opowiadań Andrija Lubki „Pokój do smutku”, jak również wyboru wierszy węgierskiego poety Pétera Kántora „Czego potrzeba do szczęścia” i tomu wierszy białoruskiej poetki Julii Cimafiejewej „Cyrk i inne wiersze”.

💐 Serdecznie gratulujemy Panu Bohdanowi Zadurze i cieszymy się, że tak wybitny puławianin został nagrodzony tą wyjątkową nagrodą.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym na wczorajszej Gali Kultury! Pełną listę laureatów znajdziecie tutaj ➡https://bit.ly/2VU0OYh
I zobaczcie zdjęcia z Gali ⬇
Źródło https://www.facebook.com/398380383557731/posts/2417644208297995

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *