UWIERZYŁA OSZUSTOWI, STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Puławach otrzymał zgłoszenie od…

UWIERZYŁA OSZUSTOWI, STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Puławach otrzymał zgłoszenie od…

UWIERZYŁA OSZUSTOWI, STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Puławach otrzymał zgłoszenie od 55 letniej mieszkanki gminy Nałęczów o tym, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszusta.
Z relacji zgłaszającej wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta, który przekonał ją, że prowadzi działania dotyczące grupy oszustów.
Mężczyzna namówił 55 latkę do udziału w „akcji” twierdząc, że oszuści założyli konto na jej dane i za chwilę straci wszystkie oszczędności.
Uratować pieniądze mógł tylko przelew na „bezpieczne konto”.

Rozmówca „uwierzytelnił” to, że dzwoni z policji prosząc kobietę o wykonanie połączenia na numer 112, ale bez rozłączania prowadzonej rozmowy.
Był tak przekonywujący, że zgodnie z jego poleceniem, 55-latka udała się taksówką do Lublina, gdzie w banku dokonała przelewu na wskazane przez rozmówcę konto. Poinstruowana przez mężczyznę, oszukała kasjerkę, dopytującą się o powody tej transakcji, twierdząc, że robi przelew na samochód.
Tego, że padła ofiarą oszusta domyśliła się dopiero w domu.
Policjanci ustalają szczegóły sprawy i apelują o rozsądek.

Źródło informacji: KPP w Puławach.

Źródło https://www.facebook.com/1152484894878754/posts/2238269509633615

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *