ZNAKOWANIE ROWERÓW SPOSOBEM NA OCHRONĘ PRZED KRADZIEŻĄ Policjanci z Puław, w ramach akcji „Jednośladem…

ZNAKOWANIE ROWERÓW SPOSOBEM NA OCHRONĘ PRZED KRADZIEŻĄ Policjanci z Puław, w ramach akcji „Jednośladem…

ZNAKOWANIE ROWERÓW SPOSOBEM NA OCHRONĘ PRZED KRADZIEŻĄ

Policjanci z Puław, w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” przy każdej okazji przypominają, że bezpieczeństwo rowerzystów zależy w dużej mierze od nich samych.
Pamiętając o obowiązkowym wyposażeniu roweru oraz o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, nie zapominajmy o właściwym zabezpieczeniu rowerów.

Policjanci apelują żeby nie zostawiać rowerów bez zabezpieczeń w miejscach publicznych, np. przed blokiem, sklepem czy na ulicy.
Nie należy ich także zostawiać na klatkach schodowych, korytarzach, przed drzwiami piwnic czy też innych miejsc, które nie posiadają zabezpieczeń przed dostępem osób postronnych.

Dobrze jest mieć zdjęcie swojego roweru oraz numeru ramy, gdyż w przypadku jego utraty pomoże to w złożeniu zawiadomienia oraz późniejszych czynnościach wykrywczych i identyfikacji sprzętu.

Warto również oznakować swój rower w jednostce Policji.
Ma on wtedy indywidualny numer w policyjnym systemie, a na ramie wygrawerowany ciąg liczb i naklejkę informującą o znakowaniu prze Policję.

W Komendzie Powiatowej Policji w Puławach osoby znakujące rowery pełnią dyżur w czwartki, w godzinach od 15:00 do 17:00. Wskazany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 81 889 02 66. Ponadto policjanci znakują rowery podczas akcji zorganizowanych, poza jednostką Policji np. podczas Dnia Dziecka, Dni Rodziny oraz różnego rodzaju festynów i spotkań na świeżym powietrzu.

Źródło informacji i foto: KPP w Puławach.

Źródło https://www.facebook.com/1152484894878754/posts/2058639127596655

2 thoughts on “ZNAKOWANIE ROWERÓW SPOSOBEM NA OCHRONĘ PRZED KRADZIEŻĄ Policjanci z Puław, w ramach akcji „Jednośladem…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *